Obyvatel zdejší ubytovny se na cestu na radnici vyzbrojil sekerou a nožem. Zranit starostu sekerou se mu nepodařilo, ale pak tasil nůž, kterým starostu zasáhl. Útočníka (1951) již policie zadržela. 

Co k takové zlobě staršího muže vedlo, policie zatím zjišťuje. Z místa jsme se dozvěděli, že jeho život ale není veselý. Do Čech přišel ze Slovenska krátce po roce 1989. Moc se mu ale nedařilo, nejdříve pracoval na farmě, odkud ho pro časté pití vyhodili. V Jistebnici si pronajal byt, ale nebyl schopný platit nájem, tak skončil na dlažbě. Obec se ho ujala a poskytla mu náhradní ubytování. I tady ho však pronásledují dluhy a v těchto dnech měl přijít i o elektřinu. Frustrace by mohla být hnacím motorem. 

V době útoku byl v kanceláři se starostou tajemník úřadu Jan Küblbeck, který Maškovi pomohl v obraně. Společnými silami se jim podařilo zmocnit se sekery. Zcela útočníka odzbrojit se jim ale již nepodařilo.

Politování nad událostí vyjádřil starosta Tábora Jiří Fišer. Podle něj doba velmi zhrubla a lidé ztratili respekt k autoritám a úřadům. „Jedním z důvodů, proč příští rok jako starosta končím, jsou nenávistné reakce lidí. Ze sociálních sítí se stala dálnice nenávisti, která se už nešíří jen v kyberprostoru, ale přenáší se i na ulici, kde jsem byl sám nedávno terčem slovního útoku. Od slovní agrese není daleko k fyzickému napadení,“ uvedl Jiří Fišer.