Nehoda se stala na silnici číslo 1132 u obce Přehvozdí ve směru na Kostelec nad Černými lesy. Za volantem osobního auta zůstal zaklíněný dvaapadesátiletý řidič, kterého museli hasiči vyprošťovat.

„Na místo dorazil vrtulník a letecká pomoc, po vyproštění z auta bude řidič transportován do nemocnice,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

V autobuse se nacházeli tři lidé, nikdo z nich neutrpěl žádná zranění. Jeden z pasažérů si ale později začal stěžovat na nevolnost, záchranáři ho proto odvezli na vyšetření do říčanské nemocnice.

V druhém případě jsou následky nehody vážné. V osobním autě seděli dva muži, jeden z nich utrpěl těžká poranění. „První muž měl vážná mnohočetná poranění. Byl i připojen k plicní ventilaci a následně letecky převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ řekla Petra Effenbergerová, mluvčí zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Druhého z mužů, spolujezdce, přepravila sanitka do kolínské nemocnice.

Ilustrační foto
Oslava Silvestra: poprala se celá rodina včetně sousedů

Řidič osobního vozu dostal na kluzké vozovce smyk a přejel do protisměru, kde narazil do autobusu. „Řidič osobního automobilu nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, a následně narazil do stojícího autobusu,“ uvedla Martina Fejfarová, tisková mluvčí Policie České republiky.

Díky tomu, že řidič autobusu si smyku protijedoucího auta všiml včas, mohl autobus zastavit, a předejít tak pravděpodobně horším následkům. 

Nehoda zkomplikovala i provoz na komunikaci. „Místo nehody bylo kompletně uzavřeno a dopravu odkláněli policisté,“ dodala Martina Fejfarová.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Na Kokořínsku sjelo auto do rybníka. Po lidech pátrali potápěči.
Řidič vozu, který sjel u Janovy Vsi do rybníka, v nemocnici zemřel