Záchranná služba zasahovala v pátek po poledni u nehody tramvaje a nákladního auta na křižovatce Gerské a Studentské. "Máme hlášené čtyři zraněné osoby," sdělila prvotní informace z místa mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Záchranka nakonec do fakultní nemocnice převezla s lehkým zraněním osmnáctiletou cestující z tramvaje.

"V tramvaji cestovalo zhruba 60 lidí, nákladní automobil převážel elektrické rozvaděče," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že hasiči na místě likvidují únik provozních kapalin.

Podle informací od policejní mluvčí Michaely Raindlové měl řidič nákladního vozu projet na červenou. "Osmatřicetiletý řidič při odbočování přehlédl na semaforu červenou a střetl se s tramvají, kterou řídila 59letá žena," řekla Raindlová. Jak dále dodala, požití alkoholu bylo u obou řidičů vyloučeno dechovou zkouškou. 

Dopravní nehoda zastavila provoz tramvají linky číslo 4 na Košutku. Dopravní podniky nasadily do provozu autobusy, které na Košutku jezdí od Lékařské fakulty a vracejí se přes Alej Svobody.