Obvodní soud pro Prahu 10 v pátek rozhodl o vzetí do vazby dvojice mužů ve věku 20 a 41 let. Jsou podezřelí, že 16.dubna odpoledne unesli z pražské Uhříněvsi pětiletou Sofii. Holčička byla právě se svou babičkou, když se jí únosci zmocnili, naložili do auta a odjeli. Už ve středu ale policie dívku živou a zdravou vypátrala i s matkou na letišti ve Vídni.

„K vypátrání a zadržení prvního z únosců přispěl velkou měrou pozorný občan, který kolem osmnácté hodiny zaznamenal pohyb vozidla únosců na dálnici D1. Dotyčný na nic nečekal a okamžitě o tomto vyrozuměl tísňovou linku 158. Policisté pak dvacetiletého muže zadrželi na parkovišti jedné z benzinových čerpacích stanic na kilometru 95 ve směru do Prahy. Bohužel byl v danou chvíli již ve vozidle sám," uvedl v souvislosti se zadržením policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Druhého, jednačtyřicetiletého muže, který se také na celé události podílel, zadrželi o tři hodiny později na Krnovsku tamní policisté ve chvíli, kdy přijel vlakem na nádraží. Oběma mužům teď hrozí až osm let za mřížemi.