Dle obžaloby měl loni v prosinci sedmadvacetiletý muž v opilosti zaútočit nožem na řidiče dodávky, kterého bodl dvakrát do hrudníku.

Za pokus o vraždu a nebezpečné vyhrožování mu hrozí až osmnáct let vězení. Incident se odehrál v Plzni v Rubešově ulici ve čtvrti Slovany před hospodou u Chřestýše.

„Šel jsem si zakouřit ven před hospodu Stáli jsme za dodávkou a ta se najednou rozjela dozadu a narazila do mě,“ popsal začátek sporu u soudu Koníček. Bouchl do auta, šofér podle něj vystoupil a natlačil ho na zeď.

Koníček podle obžaloby vytáhl z kapsy nůž a řidiče dodávky bodl dvakrát do hrudníku, přičemž mu muselo být jasné, že může řidiče dodávky bezprostředně ohrozit na životě. Poté křičel na jeho jednačtyřicetiletého spolujezdce „chceš taky bodnout?“, ten se ovšem bál o svůj život a snažil se zamknout v dodávce. Útočící Koníček se s ním měl o dveře přetahovat a bušit do nich.

Napadený řidič dodávky si prý nevšiml, že má agresor nůž v ruce. Když ho dvakrát bodl do hrudníku a začala z něj stříkat krev, utekl do domu, kde pracuje.

Čtyřicetiletý muž skončil s masivním krvácením a ve vážném stavu v nemocnici. Jedná bodná rána těsně minula srdce. Jako odškodné požaduje muž přibližně 370 tisíc korun.

Z místa činu Miroslav Koníček v klidu odešel a čtyři hodiny na to ho zásahová jednotka dopadla, jak spí v kamionu se kterým jezdí.

Koníček odmítl bezprostředně po incidentu vypovídat. Začal mluvit až letos v červnu, kdy se seznamoval s výsledky vyšetřování. Za přítomnosti nového obhájce uvedl, že si nevzpomíná, že by někoho bodl nožem. Přiznal ale, že v osudný den vypil doma několik dvanáctistupňových piv a další pak právě v hospodě u Chřestýše. Policisté mu po zadržení naměřili 1, 75 promile alkoholu v krvi.

Podle obžaloby měl ale také pozitivní test na amfetamin.

Soud bude pokračovat v dalších dnech výslechy dalších svědků a dalším dokazováním.