Nehoda se stala v 11.15 hodin na Ostravské ulici, v úrovni místního kulturního domu. Podle svědků před přechodem pro chodce zastavilo osobní auto jedoucí ve směru od Ostravy, aby chodci mohli přejít silnici. Řidič nákladního automobilu na to nestačil reagovat a zezadu do osobního auta narazil.

Auto sjelo z hlavní silnice z mírného svahu na sousední cestu, která je pěší zónou. V té době se tam pohybovalo několik lidé, včetně rodičů s dětmi.  

"Ten náklaďák to osobní auto odhodil na chodník, kde stálo dítě. Záchranáři ho potom naložili do vrtulníku a odvezli do nemocnice," popsala Deníku svědkyně s tím, že zraněny měly být dvě děti. "To druhé odvezla sanitka."

Zdroj: Archiv

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřuje policie.

Před přechodem zastavil dvaačtyřicetiletý Hlučíňan ve Fordu Mondeo, který tak chtěl umožnit bezpečně přejít na druhou stranu dvěma dívkám. Na tento záměr však včas nezareagoval jednatřicetiletý muž sedící za volantem nákladního vozu značky Mercedes Benz s přívěsem. Za Fordem nedobrzdil, následně došlo k nárazu, jenž odmrštil osobní automobil na obě mladé chodkyně.

„Jednu z dívek musel vrtulník letecky přepravit do Fakultní nemocnice, druhou pak převezla sanitka. Celá nehoda se nadále prošetřuje,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že u řidičů nebyla zjištěna přítomnost alkoholu. 

Dvě zraněné dívky

"Záchranáři na místě střetu ošetřovali dvě děti – dívky ve věku jedenácti a třinácti let. Obě byly po kolizi s automobilem při vědomí, zasahující lékaři u nich vyslovili podezření na otřes mozku. Posádky ZZS ošetřily vnější poranění, zajistily pacientky krčními límci a vakuovou matrací, resp. vakuovou dlahou. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly dívky, jedna letecky a druhá sanitním vozidlem, transportovány do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na oddělení urgentního příjmu, informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Město chce obchvat

"Stala se strašná událost. Cítíme hlavně s rodiči a dalšími blízkými zraněných dětí. A apelujeme na všechny zainteresované orgány, aby se přetíženou a nebezpečnou dopravní tepnou mezi Ostravou a Opavou opravdu začali vážně zabývat.  Dnešek ukazuje, že stavba přeložky silnice I/56 je naprostou nezbytností, ohroženi jsou totiž řidiči i chodci," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 

Andrej Babiš
Soud potrestal muže, který vydíral premiéra Babiše

Jak připomněla mluvčí hlučínské radnice Ivana Gračková, nebyla to v pondělí jediná nehoda na této silnici: "Dnes to byla už druhá dopravní nehoda v Ostravské ulici, první se stala hned ráno v nedaleké křižovatce ulic Ostravské a Zahradní."

Ostravská ulice je velmi frekventovaná. V místě, kde se nehody stávají, je instalovaný radar úsekového měření, aby tam řidiči dodržovali povolenou padesátikilometrovou rychlost. Přechod pro chodce je dělený, aby lidé nemuseli překonávat dva jízdní pruhy najednou. Ani to ale nestačí. 

Ve stejném místě se stala vážná nehoda i nedávno. 

Ilustrační snímek.
Ženu v Hlučíně srazilo auto, ve vážném stavu ji vezl do nemocnice vrtulník