Podle deníku Blesk vyhledal Navrátil maséra loni koncem léta přes web Amatéři.cz kvůli bolesti zad. Jakub Ř. přijel k němu do bytu na Malé Straně v Praze a masáž provedl. Navrátil byl údajně se službou spokojený a proto maséra pozval podruhé v říjnu loňského roku. Dohromady měl za dvě masáže zaplatit přes 21 tisíc korun.

„Je to standardní cena za masáž, zvláště, když k někomu přijedu pozdě v noci,“ řekl Blesku masér a popsal, že při druhém setkání ho měl poslanec údajně znásilnit a proto podal na policii trestní oznámení.

Ministr vnitra Vít Rakušan, 18. října 2022, Praha
Datové schránky napadli hackeři. Bezpečnost dat zůstala nedotčena, tvrdí Rakušan

V listopadovém vyjádření pro Blesk poslanec Jiří Navrátil útok na maséra popřel. „Ano, s Jakubem Ř. Jsem se dvakrát sešel a vždy šlo jen o masáž. Jeho nařčení jsou zcela smyšlená a nikdy k nim nedošlo,“ řekl Navrátil, který v rámci coming outu veřejně přiznal, že je homosexuál.

Závažná duševní nemoc

Sám masér při své výpovědi na policii podle Blesku sdělil, že trpí závažnou duševní nemocí. „Pan doktor mi diagnostikoval schizofrenii, s čímž nesouhlasím a na což mi předepsal lék, který však odmítám užívat,“ stojí podle Blesku v úředním dokumentu.

Ilustrační snímek
Falešná SMS ho lákala na příspěvek na bydlení. Muž z Berounska přišel o tisíce

„Dotyčný poslanec je vázán mlčenlivostí podle pokynů Policie ČR a tedy nemůže do uzavření celý případ komentovat. Poslanec poskytl policii plnou součinost,“ dodala pro Blesk mluvčí KDU-ČSL Lucie Ješátková.

Podle ní Navrátil zvažuje podání trestního oznámení pro podezření z trestného činu křivého obvinění.