Výslech podle Scheinherra trval tři hodiny. "Byl jsem tam se dvěma vyšetřovateli a asi deseti obhájci těch, kteří jsou dnes obviněni. Musím říci, že jsem trošku vyčerpán, ale věřím, že jsem zase pomohl policii a vyšetřovatelům posunout případ o kousek dál," řekl náměstek. V kauze korupce v dopravním podniku chtěla Národní centrála proti organizovanému zločinu podle médií minulý týden obvinit 13 lidí, nyní je jich obviněno zřejmě 12.

Politik TOP 09 Jiří Fremr.
Kauza Hlubuček vyvolala čistku. Strany se rychle zbavují nepohodlných politiků

Scheinherr odmítl kritiku opozičních uskupení v pražském zastupitelstvu ANO a ODS, ale i své kolegyně v radě města Hany Marvanové (STAN). Podle kritiků měl o podání trestního obvinění kolegy informovat, ihned je začít řešit a nečekat jen na výsledky policejního vyšetřování.

Bezpředmětná kritika 

Scheinherr to odmítl. Kdyby cokoliv řekl, tak by podle něj aktéři kauzu velmi rychle zametli pod koberec a k ničemu by to nevedlo. Řešit podobná podezření ve stranických aparátech je podle něj praktika patřící do minulosti. "Odpovědný politik má toto řešit s policií, nezametat to pod koberec politické strany a udržet mlčenlivost," řekl.

Dodal, že z pozice předsedy dozorčí rady DPP zároveň po celou dobu prosazoval a také prosadil systémová opatření vedoucí ke kontrole veřejných zakázek. Patří mezi ně podle něj nová směrnice týkající se zakázek, metodika jejich zadávání nebo standardizace smluv. "Smlouvy jsou například nově z většiny podepisovány pouze elektronicky, tak aby nedošlo během podpisového kolečka k nějakým změnám," doplnil. Kritika, že manažersky selhal, je tak podle něj bezpředmětná.

Místa razií NCOZ v souvislosti s podezřelými zakázkami pražského dopravního podniku
Kauza Hlubuček: Jeden z obviněných je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu

Náměstek také řekl, že mu v souvislosti s kauzou chodí výhrůžné e-maily. "Byly to většinou anonymní výhrůžky typu že jsem práskač, udavač, že by mě měli pověsit a podobně," řekl.

Předseda zastupitelského klubu Prahy Sobě Jan Čižinský řekl, že v Praze existuje "síť lidí, kteří se znají 20 či 30 let", a netýká se to zdaleka jen hnutí STAN. "Tahle síť se dneska strašně bojí, že se politika v Praze fakt změní," řekl. Náměstek primátora pro finance Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) pak dodal, že kvůli kauze se na situaci v české metropoli zaměří i Evropská investiční banka, která městu nedávno schválila úvěr na stavbu linky metra D ve výši 22,76 miliardy korun. "Byl jsem ujištěn, že tato evropská instituce, která si zakládá na své reputaci, tuto situaci nepodcení a bude ji velice podrobně monitorovat," řekl náměstek.