Ve čtvrtek 26. února došlo k brutálnímu napadení na nástupišti metra ve stanici Střížkov v Praze 9. Postarší pán upozornil, prozatím neznámého muže, že nemá roušku. Vzápětí následovala vzrušená výměna názorů.

Policie pátrá po muži, který je podezřelý z dvou loupeží.
VIDEO: Zlomená noha i kopnutí do ležícího. Lupič surově útočil na seniory

Poté co si muži na první pohled vše vyříkali, senior se chystal z místa rozmíšky odejít, ale v tom se za ním jeho odpůrce rozeběhl, chytil ho za bundu a smýkl jím o zem. Následoval surový útok, kdy podezřelý šestasedmdesátiletého muže několikrát udeřil do hlavy.

Zranění si vyžádala lékařské ošetření

Když usoudil, že pro svou věc již udělal dost, útočník se v klidu z místa vzdálil. Teprve v tu chvíli ožily další postavy, dosud nehnutě stojící na nástupišti a vydaly se starému, viditelně otřesenému pánovi na pomoc.

Zdroj: Policie ČR

„Policisté šetřením zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět podezřelý. Pokud muže na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Dále žádáme očité svědky, kteří tento incident viděli, aby se nám taky ozvali na naši tísňovou linku, Děkujeme,“ dodala mluvčí.

Čtrnáctiletý chlapec v metru nebyl schopný stát, nadýchal přes 3,5 promile.
VIDEO: Chlapec vylezl z vagonu metra po čtyřech. Nadýchal přes 3,5 promile

Zranění, která senior při útoku utržil si vyžádala lékařské ošetření. V současné chvíli kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí násilníkovi až tři roky odnětí svobody.