K události došlo na konci roku 2017 ve večerních hodinách. „Neznámý muž přistoupil k ženě jdoucí po chodníku zezadu a kovovou tyčí ji udeřil přes hlavu. Žena utrpěla vážné zranění a musela být hospitalizována v nemocnici,“ připomněla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Intenzivní pátrání ani zveřejněný záznam z kamer však očekávané dopadení násilníka nepřinesly. Situace se změnila až v těchto dnech. „Minulý týden kriminalisté vyslýchali muže, který měl na sobě obdobnou mikinu jako pachatel před třemi lety. Svitla jim naděje, které byla ale záhy vyvrácena, neboť tento muž byl v té době ve výkonu trestu. Ovšem při výslechu a dotazování se na tento skutek se kriminalisté dostali k muži, který odpovídal popisem pachateli činu a v minulosti měl na svědomí násilnou trestnou činnost,“ informovala mluvčí Hyšplerová.

Kriminalisté si pro podezřelého ihned dojeli. Ten se pod tíhou důkazů k brutálnímu útoku na ženu přiznal a kriminalistům sdělil i motiv. „Motivem jeho jednání byla objednávka. Tomuto napadení předcházel incident, ke kterému došlo v místním obchodě, kde napadená žena pracovala. V obchodě se dostala do slovního konfliktu s mužem a ženou. Tento pár následně oslovil podezřelého před obchodem, zda si nechce vydělat dva tisíce korun. Dali mu kovovou tyč a ukázali ženu. Pachatel pod vidinou odměny ženu napadl,“ popsala události policejní mluvčí.

V současné době 29letý muž čelí obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let.