Ten v sobotu 2. května popíjel alkoholické nápoje s třiačtyřicetiletou ženou, se kterou společně obýval byt v jedné menší obci na Sokolovsku.

Odpoledne pak mezi nimi došlo ke slovní rozepři, po níž muž ženu fyzicky napadl. Podle policistů ji několikrát udeřil do oblasti obličeje a svého agresivního jednání zanechal, až když se už ležící žena přestala hýbat. Muž ženu napadl pěstmi údajně proto, že odmítla sex.

"Sám potom ženě zavolal záchrannou službu, která ji odvezla ve velmi vážném stavu do sokolovské nemocnice. Policisté muže večer zadrželi. Policejní vrchní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, avšak soudce neshledal vazební důvody, a vyšetřování tak probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na 18 let,“ řekl krátce po incidentu mluvčí policistů Jakub Kopřiva.

Ten dnes informoval o smutné události.

"S ohledem na skutečnost, že poškozená žena v průběhu vyšetřování zemřela, vyšetřovatelé překvalifikují případ na zvlášť závažný zločin vraždy," upřesnil mluvčí.