Mladá maminka s kočárkem se tam chystala přejít rušnou silnici od prodejny aut k bytovým domům. A zatímco první auto přijíždějící ze směru od Litoměřic před přechodem zastavilo, aby dalo ženě přednost, řidič stříbrného osobního auta stojící za ním začal předjíždět, navíc na plné čáře. Žena, která v tu chvíli byla už na přechodu, si auta před sebou naštěstí všimla a stihla včas zastavit.

Deníku se podařilo mladou maminku kontaktovat. „Moc často tou cestou nechodím. Byla jsem na procházce se synem a chtěla jsem jít ještě do obchodu, tak jsem se rozhodla přejít,“ řekla Petra Sedlecká z Lovosic a popsala, že to byl velmi nepříjemný pocit, když si uvědomila, že mohla přijít o syna. „Přeji si, aby toho člověka našli,“ dodala ještě.

Video z celé události, ke které došlo v neděli 12. ledna krátce před 17. hodinou, zaznamenala palubní kamera prvního řidiče, Pavla Popardowskiho. Ten ho pak umístil na sociální síť, kde se začalo rychle šířit. Událost také nahlásil policii. „Ve chvíli, kdy mě řidič předjížděl, tak za mnou dojížděla ještě dvě auta,“ popsal Pavel Popardowski s tím, že kvůli špatné viditelnosti není z kamery bohužel čitelná SPZ vozu.

Mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová Deníku potvrdila, že policisté oznámení o tomto případu přijali a celou událost nyní prověřují. „Policie zároveň žádá všechny řidiče, kteří se v uvedený čas pohybovali na místě a mají záznamy ze svých palubních kamer, aby je poskytli policistům na nejbližší služebně,“ doplnila Kofrová.

K podobnému případu, kdy řidič předjížděl auto stojící před přechodem, došlo před několika dny také v Senomatech na Rakovnicku. Bezohledný šofér tam málem srazil malou školačku.