O případu z roku 2013 už Brněnský deník Rovnost informoval. Poté, co se muž rozhodl se svou manželkou rozejít, obrátila se na policii a sociálku. „Obvinila manžela, že umožnil dětem, aby s ním sledovaly pornografii, a prováděl s nimi praktiky nasvědčující pohlavnímu zneužívání. Měl si oblékat kostým kočky a nezletilí se museli dívat, jak se vyprazdňuje. Syna měl muž podle obviněné také nutit k orálnímu sexu,“ uvedla už dřív u soudu státní zástupkyně Jaroslava Daňková.

Svého manžela žena z Brněnska také nepravdivě nařkla, že ji v době těhotenství psychicky týral, asi jednou týdně fyzicky napadal a také znásilnil.

Ženě hrozilo až dvanáct let vězení. Odsouzení na tři a půl roku do vězení je pravomocné. Žena může podat dovolání k Nejvyššímu soudu, o kterém její obhájce Luděk Dvořák uvažuje. „Soudní řízení je vedeno zaujatě. Už před několika lety Nejvyšší státní zastupitelství v Brně konstatovalo, že policejní orgán, který byl později vyloučen pro podjatost, postupoval v této věci nezákonným způsobem. S rozsudkem se nesmíříme, protože se domníváme, že jde o nespravedlivé rozhodnutí,“ sdělil obhájce.

Verdikt soudu uvítal advokát muže Martin Klimo. „Považuji to za jasný vzkaz všem, kteří hodlají řešit své majetkové poměry při rozvodovém řízení skrze nezletilé děti,“ řekl obhájce.