Ve čtvrtek ráno se na 177. kilometru ve směru z Prahy na Brno srazily kamiony, den předtím policisté dálnici uzavřeli na pět hodin kvůli nehodě autobusu a kamionů o jedenáct kilometrů blíž k Brnu. Podle policie za nehody v tomto úseku může zúžení. Podobná situace na podobných byla i v protisměru, kde se ve čtvrtek staly dvě havárie.

Čtyři nehody za necelé dva dny, vážná zranění, několikahodinové zdržení a kolony dlouhé desítky kilometrů i v objízdných trasách. To jsou dosavadní výsledky za středu a čtvrtek na dálnici D1 u Ostrovačic na Brněnsku. „Střet aut vytvoří překážku a ta okamžitě dálnici ucpe. Řidiči pak objíždí nehodu po okolních vesnicích, tam se provoz často ucpává," popsala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Při poslední nehodě, která se stala ve čtvrtek v půl druhé odpoledne na 180. kilometru ve směru z Brna na Prahu, se srazila tři auta. Jednoho zraněného odvezla sanitka. „U Ostrovačic se lehce zranil mladý muž, odvezli jsme ho na traumatologické centrum do bohunické nemocnice," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Dodala také, že k nehodám okolo 180. kilometru dochází podezřele často.

Proč se auta sráží zrovna u Ostrovačic na Brněnsku, vysvětlila mluvčí policie. „V těchto místech je zúžený provoz a omezená rychlost. Protože někteří řidiči ignorují předepsaných osmdesát kilometrů v hodině a nevěnují se plně řízení, bourají častěji. Prosíme proto řidiče, kteří jedou po dálnici, aby pozorně sledovali značení a jezdili opatrně," vysvětlila Drahokoupilová.

Ve čtvrtek dopoledne byl na dálnici ve směru od Prahy do Brna tři hodiny v provozu jen jeden jízdní pruh. „Místo už je průjezdné, ale je tam přibližně pět kilometrů dlouhá kolona. Bude trvat, než se rozjede," sdělil pro Brněnský deník Rovnost po jedenácté hodině dopoledne policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dopravní omezení způsobili také řidiči tří aut, která se srazila krátce po osmé hodině ráno na silnici I/43 u Kuřimi na Brněnsku. Při střetu vozů se zranily dva lidé. „Starší ženu jsme s mnohočetnými poraněními převezli do nemocnice v brněnských Bohunicích. Druhým pacientem byl mladý muž, kterého jsme vezli s lehkým zraněním na chirurgii do Vojenské nemocnice,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.