Linka č. 2 do Výškovic už pasažéry včas nedovezla, řidič místo do svého cíle dojel záchrankou do nemocnice.

„Sestřelil i značku přikázaný směr jízdy u odbočky,“ popisovali nehodu očití svědci. Motoristu vytáhli rychle z auta hasiči se zdravotníky, ale jeho stav pravděpodobně nebyl vážný, jelikož sanitka zůstávala na místě ještě nějakou dobu a s pacientem v ní zřejmě i komunikovali dopravní policisté vyšetřující událost.

Zásah hasičů u požáru domu v Ostravě, část Dubina, 17. dubna 2023.
VIDEO: Při požáru výškového domu v Ostravě-Dubině muselo být evakuováno 25 lidí

„Tři souběžné zásahy,“ zaznělo od hasičů, kteří v jednu chvíli měli cvičení v Klimkovicích, likvidovali požár na sídlišti Dubina a ještě je volali do Zábřehu k bouračce.

Vozidlo z kolejiště nakonec vyprostili jen na navijáku a dopravní podnik mohl obnovit provoz tramvají. Policie chvíli odkláněla dopravu v úseku nehody.

Zdroj: Youtube

Na místě zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Poruba. Ve stejnou chvíli kolem projížděla i jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Zábřehu.

"K vytažení řidiče osobního vozu a jeho předání do péče zdravotníků došlo ještě před příjezdem hasičských jednotek, stejně jako evakuace cestujících z tramvaje. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a po ukončení šetření nehody ze strany Policie ČR jej, za pomoci navijáku, hasiči vyprostili z prostoru kolejiště. Poté byla jak tramvajová, tak silniční doprava opět zprovozněna," uvedla k zásahu hasičů jejich mluvčí Kamila Langerová.

Informace na webu dopravního podniku.Informace na webu dopravního podniku.Zdroj: DPO