„Při objíždění překážky na silnici vznikl konflikt vedoucí až k fyzickému napadení,“ informovala ve středu 4. prosince policistka Eva Hašlová. S poznámkou, že když se dvě vozidla míjela, zřejmě u toho chyběly slušnost a tolerance. A věci dospěly tak daleko, že se řidiči dvou aut poprali i za účasti spolujezdkyně jednoho z nich. Těžko lze přitom hovořit o nerozvážnosti nevybouřeného mládí.

Hašlová ve středu připomněla konflikt, který se odehrál již před měsícem: 2. listopadu dvě a půl hodiny po poledni. Vše odstartovala gesta (v policejním spisu označená jako „nevhodná“) a posunky, které si při objíždění překážky na silnici vzájemně vyměnili jeden z řidičů a spolujezdkyně z druhého auta.

„Po neverbální komunikaci se 48letý muž otočil a následoval vůz, který zastavil v Jasanové ulici. Tam následovalo slovní napadení mezi oběma řidiči a 36letou spolujezdkyní, které vyvrcholilo vzájemným fyzickým napadením za přítomnosti svědků,“ shrnula Hašlová vývoj událostí. A mela to musela být pořádná: „Všichni tři zúčastnění byli ošetřeni ve zdravotnickém zařízení.“

Dohru měla událost v tomto týdnu na policejní stanici v Brandýse nad Labem. Jednomu z řidičů a spolujezdkyni policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Věc půjde k Okresnímu soudu pro Prahu-východ – a v případě uznání viny by mohly být ve hře až tříleté tresty.

V souvislosti s tímto případem Hašlová poznamenala, že mezi účastníky silničního provozu by mělo být více tolerance, slušnosti, vzájemného pochopení – a především respektu k dodržování všech pravidel.