„Dva muži a jedna žena se nezávisle na sobě pokusili ve městech Görlitz, Heidenau, Kamenz a Dresden pomocí padělaných dokladů získat výběrem z firemních kont finanční částky. Osoby se vydávaly za zplnomocněné k nakládání s firemními konty nebo za jednatele českých firem a hovořily česky,” uvedl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Žena, která je podezřelá, neoprávněně získala 2 500 eur. Událost se stala na začátku listopadu 2018 v pobočce spořitelny ve městě Heidenau. Dva muž se obohatili celkem o deset tisíc  EUR v prosinci roku 2018, na dvou pobočkách spořitelny ve městě Kamenz. „Muž s krátkými vlasy se objevil ještě v dalších třech peněžních ústavech, ale tady vždy vyšlo podvodné jednání najevo a k výběru hotovosti nedošlo,” doplnil Robovský.

Pokud pachatelé z fotografií poznáváte můžete využít linku 158 nebo jakékoliv obvodní oddělení Policie České republiky.

Popis podezřelých osob:
Podezřelá žena byla ve věku mezi 30 a 40 lety. Měla dlouhé tmavé vlasy se zesvětlenými konečky. Na sobě měla brýle s tmavými obroučkami, džíny s bílým opaskem, černobílou tašku, hnědé kozačky a hnědou bundu. Kromě toho měla na pravé ruce dva prsty v dlaze a zavázané obvazem.

Jeden z podezřelých mužů měl velmi krátké vlasy a plnovous. Byl ve věku mezi 35 a 45 lety.

Jeho pravděpodobný komplic byl ve věku 40 a 50 let a měl dlouhé, řídké hnědé vlasy a k tomu nosil tmavé brýle. Kriminální policie vyšetřuje tyto události jako podvody.
Zdroj: Policie ČR