„Rodiče oznámili, že pohřešují čtyřiadvacetiletého syna. Po muži jsme okamžitě zahájili pátraní. Zvažovalo se i nasazení vrtulníku s termokamerou, který však kvůli počasí nakonec nebyl nasazen," řekl vedoucí nymburských kriminalistů Marek Šmíd.

Obavy o život mladíka

V tu chvíli existovaly reálné obavy, že mladý muž je schopen sáhnout si na život. I proto byla zahájena velká pátrací akce, na které se podíleli policisté z kolínského i nymburského regionu. Jednou z verzí byla i ta, že právě na pomezí obou regionů se může mladý muž pohybovat.

Tato hypotéza se nakonec ukázala jako správná. Poděbradská policejní hlídka ve složení Pavlína Mengerová a Josef Řehák našla v přírodní lokalitě v blízkosti D11 osobní vůz. Z výfuku auta byla zavedena hadička do prostor pro řidiče a spolujezdce. „Díky včasnému zásahu byl muž z auta vytažen a byla mu poskytnuta první pomoc do doby, než na místo dorazili zdravotní záchranáři," uvedl Šmíd.

Velmi pravděpodobně tak policisté muži zachránili život. Podle dostupných informací by mladík neměl být v těchto chvílích v bezprostředním ohrožení života.

Poděkování policistům od rodiny

Strach o život svého syna měla pochopitelně jeho matka. Ta se okamžitě po úspěšné záchranné akci obrátila na policisty s poděkováním. „Tolik samozřejmé energie, profesionálního vystupování a empatie při noční obtížné práci jsme vůbec nečekali a jsme za to moc vděčni," napsala matka policistům.

S podobným způsobem odchodu ze života mají policisté z Nymburska bohužel už zkušenosti. Před několika lety se pokoušel podobným způsobem zemřít mladý pár, který byl na útěku a při svém pokusu objeven a zachráněn v zemědělské usedlosti nedaleko Pátku. Později však na jiném místě regionu své tragické předsevzetí pár dokonal.