Muž se vydal se svou ženou na večerní procházku. Při návratu do jedné z chat u řeky Opavy se však zřítil ze svahu.

„Strážníky přivolala prostřednictvím linky 156 zoufalá žena. Ta uvedla, že její muž upadl ze srázu do řeky Opavy v Ostravě-Třebovicích a leží nehybně ve vodě,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů s tím, že na místo okamžitě vyrazila hlídka, kterou žena navedla na místo neštěstí.

„Tvrzení ženy se záhy potvrdilo. Na hladině řeky Opavy strážníci opravdu spatřili bezvládné tělo osmačtyřicetiletého muže, který měl obličej pod vodou,“ popsal situaci Machů a dodal: „Jeden ze strážníků ani na okamžik nezaváhal a neprodleně sestoupil prudkým srázem k řece. Následně vstoupil do vody, kde objal bezvládné tělo muže kolem pasu a tahal jej zpět ke břehu.“

Celý zákrok komplikovala nejen tma, ale i nepřístupný terén. Prudký sráz znemožnil strážníkům vytáhnout muže na přístupovou komunikaci. Strážníci proto začali s poskytováním první pomoc přímo na kraji řeky. Muž v té době nedýchal.

„Díky poskytnuté první pomoci začal opět dýchat. Byl však silně podchlazený a dezorientovaný. Strážníci jej proto zabalili do izotermické folie a kontrolovali základní životní funkce,“ uvedl Machů. Vzápětí na místo dorazili přivolaní hasiči a společně se strážníky se jim podařilo muže vytáhnout nad sráz na komunikaci, kde si jej převzali záchranáři.