Ten měl smůlu, čich policejního psa byl neomylný. „Třicetiletému cizinci, podezřelého z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, hrozí v krajním případě až pětiletý pobyt za mřížemi,“ upozornil v sobotu po poledni policejní mluvčí Petr Vala.

Zároveň nastínil páteční noční případ a několikakilometrové pronásledování ujíždějícího převaděče, kdy se policejní hlídka nejdříve pokusila zastavit a zkontrolovat poblíž slovenských hranic auto se zahraniční registrační značkou. „Rutinní kontrole se ale muž za volantem rozhodně podrobit nechtěl, prudce totiž sešlápl plyn a policistům v zádech začal zběsile ujíždět,“ uvedl mluvčí policie.

Zdroj: Policie ČR

Od Sudoměřic přes Petrov zamířil řidič po silnici první třídy číslo I/55 až do Strážnice. „Vůbec se nerozpakoval jezdit například protisměrem. Nejednou se dokonce hlídku pokusil marně setřást nečekanými manévry, nic si ale nedělal ani z dopravního značení,“ podotkl Vala.

Za Strážnicí ale pokus ujet policistům unikající řidič s autem ukončil. „Vůz na temné silnici ve směru na Bzenec raději pohotově odstavil a začal zběsile utíkat do pole. Ačkoliv se za ním vydal i jeden policista, začal se mu sprintující řidič ve tmě vzdalovat,“ pokračoval policejní mluvčí.

Pátrání po ženě, která se údajně pokusila o sebevraždu skokem ze Žďákovského mostu, může komplikovat provoz.
Ze Žďákovského mostu skočila žena, pátrají po ní zatím marně

Následoval varovný výstřel. A po něm se pustil do práce psovod se služebním psem Big Boyem. „Pátrání po horké stopě ale naštěstí nemělo dlouhého trvání, zanedlouho totiž mohli oba slavit úspěch. Ukrytého převaděče pes pohotově vypátral ležícího ve křoví jen dvě stě metrů daleko,“ dodal Vala s tím, že v odstaveném voze bylo osm nelegálních uprchlíků ze Sýrie.

Jihomoravští policisté na území jižní Moravy zajistili:

- Od 1.1.2022 do dne 15. září 2022 celkem 6.305 cizinců a zadrželi 50 převaděčů.

- Od 1.9.2022 do dne 15. září 2022 z celkem 2.931 cizinců a zadrželi 17 převaděčů.

- Za rok 2021 bylo zajištěno celkem 483 cizinců.