Mluvčí hasičů Dagmar Zemanová uvedla, že z berounské stanice profesionálů vyjely do Chrášťan dvě cisterny, velitelské vozidlo – a vyslán byl také speciální hasicí kontejner. Z dobrovolných jednotek vyrazila přímo k ohni cisterna z Jinočan; Králův Dvůr držel pohotovost za téměř vyprázdněnou berounskou stanici profesionálů.

„Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že plamenné hoření se podařilo z velké části zlikvidovat zaměstnancům firmy pomocí ručních hasicích přístrojů,“ konstatovala Zemanová. Upřesnila, že hasiči vynesli z dílny jeden ze dvou žhnoucích balíků papíru; druhý dohasili uvnitř. Silně zakouřený prostor pak odvětrávali přetlakovou ventilací.

Po necelých dvou hodinách bylo hotovo – a dvanáctihodinovou dohlídku už si firma zajistila sama. Práci měli i zdravotničtí záchranáři, protože dva pracovníci se nadýchali zplodin hoření. Naštěstí stačilo ošetření na místě; sanitka je nikam převážet nemusela.

Příčinou vzniku požáru byla podle hasičského vyšetřovatele technická závada na laserové řezačce. „Přímé škody na stroji a dalším zařízení i vlastní dílně vlivem zplodin hoření vyčíslil na tři miliony korun,“ uvedla Zemanová. Také odhad uchráněných hodnot dosahuje výše tří milionů.