Většina místních byla v tu noc vzhůru, postávali venku a vzrušeně diskutovali o tom, co se děje.

Podle svědků se muži v domě jednoho z nich nejdříve poprali. Poté oba vyběhli ven, kde šokovaní sousedé očekávali další bitku. Jeden z mužů ale sáhl do auta pro revolver a několikrát s ním po druhém muži vystřelil.
„Slyšeli jsme po sobě jdoucí výstřely, řev a výhrůžky typu 'zabiju tě' a podobně,“ popisuje jedna z vyděšených místních obyvatelek noc z pátku na sobotu.

Následně vyběhl ven i dvacetiletý syn postřeleného muže a začal střílet do vzduchu ze své zbraně – v tomto případě se jednalo o revolver Flobert. Místní raději zavolali policii, která na místo ihned vyjela, aby zajistila všechny aktéry i svědky.

Do Mrákova v tu noc dorazili také záchranáři, kteří postřeleného muže ošetřili a transportovali do nemocnice. Teprve během ošetřování, když z oděvu zraněného muže vypadla střela, se ukázalo, že byl zasažen pouze gumovým projektilem, což mu zřejmě zachránilo život. Střela protrhla oděv a způsobila rozsáhlou podlitinu, avšak nedokázala vniknout až do břišní dutiny, což bylo pro zraněného obrovským štěstím. Projektil poté zajistila policie. „Střelec bude obviněn z trestného činu výtržnictví,“ informuje policejní mluvčí plzeňské policie.

Použitý revolver byl legálně držený. Policie zatím neupřesnila, zda ostatní náboje, ať už vystřelené, nebo ty, které v zásobníku ještě zbyly, byly také gumové. Druhá použitá zbraň, revolver Flobert nejmladšího účastníka, je volně prodejný od 18 let.