Při příchodu do jednoho pokojů v bytě se na ni podle mluvčí městské policie Věry Školkové totiž díval neznámý had. A ten se při vyrušení schoval za skříň. Žena proto na pomoc raději přivolala hlídku městské policie.

"V sobotu 31. července ve čtyři hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie speciálně vyškolená k odchytu zvířat na Lidickou třídu, kde se měl v jednom bytě nalézat neznámý had. Ten se měl právě schovávat za skříní. Strážníci vzápětí zjistili, že se naštěstí jedná o neškodnou užovku. Tu se jim zakrátko podařilo odchytit a vypustit do volné přírody," uvedla mluvčí.

Spor s obsluhou benziny vyřešil mstou

Potíže se zákazníkem řešili v neděli brzo ráno zaměstnanci benzinové čerpací stanice v Nádražní ulici. Na pomoc museli nakonec přivolat hlídku městské policie. Pětatřicetiletého agresora nyní čekají potíže se zákonem.

"V neděli 1. srpna ve dvě hodiny ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení zaměstnankyně benzinové čerpací stanice v Nádražní ulici o potížích s agresivním zákazníkem. Strážníci na místě nalezli jim známého muže s jízdním kolem. Od zdejší obsluhy se dozvěděli, že dotyčný muž si v prodejně nastrkal do svých kapes několik sušenek, které odmítal zaplatit. Dle jeho slov mělo jít o „pomstu“ vůči zdejší obsluze, kterou doprovázel agresivním a hrubým jednáním. I v průběhu jednání se strážníky několikrát uhodil svým jízdním kolem o zem. Ti u něj následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 0,78 ‰. Pětatřicetiletý muž z Příbramska se bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán," popsala Věra Školková.

Osmnáctiletý muž pomaloval fixem zastávku autobusu

Muž fixem malující po zastávce městské hromadné dopravy Želivského vzbudil ve středu večer pozornost jedné místních obyvatelek. Ta neváhala a událost oznámila na tísňovou linku českobudějovické městské policie. Příjezd strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci osmnáctiletého muže předali do rukou policistů.

"Ve středu 28. července v devět hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který měl podle svědkyně malovat fixem po zastávce městské hromadné dopravy Želivského v Suchém Vrbném. Strážníci muže odpovídajícího popisu zastihli v blízkosti dotyčné zastávky. Osmnáctiletý muž se na výzvu k podání vysvětlení k činu přiznal. S důvody svého jednání se však nesvěřil. Strážníci při prohlídce zastávky nalezli nápisy vytvořené fixem jak na skleněné výplni přístřešku zastávky, tak i na označníku s jízdními řády. Na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která si pro podezření z přečinu poškození cizí věci převzala celý případ k dalšímu šetření," uvedla mluvčí.

.