Nehoda se stala 15. ledna dopoledne na ulici 17. listopadu. Osobní auto tam na vyznačeném přechodu pro chodce srazilo 14letou školačku. Řidič nezastavil a z místa ujel.

„Dívenka nejdřív byla transportována do ostravské fakultní nemocnice k vyšetření, později byla zpět převezena do havířovské nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Lidé policistům popsali, že se mělo jednat o tmavší vůz zn. Audi, což se potvrdilo.

„Po medializaci události se policistům přihlásilo několik lidí, kteří nám poskytli cenné informace, které jsme prověřili. Děkujeme všímavým lidem, kteří nás kontaktovali. Díky těmto lidem jsme mohli ztotožnit konkrétní osobní vozidlo i jeho řidiče. V těchto dnech probíhá prověřování celé událost a shromažďování dokumentace, která je nezbytná k objasnění všech okolností. Komisař zahájil trestní řízení pro přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Důvodně podezřelým je muž ve věku 72 let," informovala policejní mluvčí.

Na policistech teď je, aby zjistili, zda řidič o sražení dítěte věděl. 

Mnohem hůře dopadla jiná nehoda, kterou má na svědomí rovněž senior za volantem. 76letý řidič na konci roku vjel na Těšínské ulici do křižovatky na červenou a zabil 30letého chodce.