Žena v autě VW Golf s německou registrační značkou před půl jedenáctou v noci kličkovala po dálnici a snižovala a zvyšovala rychlost. Jejího zvláštního stylu jízdy si všiml řidič jedoucí za ní a zavolal policii.

„Deset minut před třiadvacátou hodinou se znovu ozval stejný řidič s tím, že řidička sjela z dálnice D1 na 82. kilometru na exitu Koberovice a na tomto sjezdu zůstala stát. Podle vyjádření muže za volantem seděla silně podnapilá žena, která chtěla pokračovat v jízdě,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Strážníci museli agresivního muže zpacifikovat
Muž v Brně napadl školačku, skončila v nemocnici. Útočníka zadržel kolemjdoucí

Mezitím na místo dorazila policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov. Ta zjistila, že je s ženou v autě také sedmiměsíční kojenec. Policisté dali ženě dýchnout. „Při následném odborném měření byly naměřeny pozitivní hodnoty – 2,76 a 2,78 promile alkoholu v dechu,“ informovala mluvčí.

Policisté kvůli miminku přivolali zdravotníky, aby zjistili, zda je v pořádku. A také pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí. Sedmatřicetiletá cizinka slovenské národnosti s trvalým pobytem v Německu neměla v blízko nikoho, kdo by se o dítě mohl postarat.

„Policejní hlídka převezla ženu s jejím dítětem na dálniční oddělení do Velkého Beranova, kde jim policisté dali k dispozici tranzitní místnost, která je vybavena pohovkou, a v místě s nimi byla i sociální pracovnice,“ popsala Čírtková.

Nezodpovědné chování 

V průběhu noci se jim podařilo zajistit pro ženu i dítě umístění do speciálního zdravotního zařízení v Jihlavě.

„S podobným případem nezodpovědnosti jsem se za dobu své služby u Policie České republiky nesetkal. V noci jsme hledali to nejlepší řešení zejména s ohledem na potřeby sedmiměsíční holčičky. Pokud bychom zajistili pouze podnapilou řidičku, tak bychom ji umístili na protialkoholní záchytnou stanici. V tomto případě jsme museli po konzultaci s lékaři a sociální pracovnicí postupovat velice citlivě a opatrně,“ vysvětlil zástupce vedoucího Dálničního oddělení Velký Beranov Jiří Chvátal.

Tragická nehoda u Stradouně, 20. 9. 2023
U Vysokého Mýta se srazily čtyři náklaďáky. Nehoda si vyžádala lidský život

Druhý den krátce po poledni ženu, která do té doby vystřízlivěla, převezli na dálniční oddělení Velký Beranov, kde proti ní byly vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení a žena si odpoledne převzala podezření. Poté byla propuštěna na svobodu.