Ohrožují nejenom sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu. Jeden z hříšníků do vozidla naložil dítě a za volant usedl opilý. Níže jsou dopravní nehody, ke kterým došlo na Karvinsku. Seřazeny jsou sestupně.

Řízení nezvládl, vyjel mimo silnici a narazil do plotu u domu. 

Ilustrační foto.
Neschoval se ani za šálou. Byl vulgární, tak dostal pouta

Takto vypadá případ osmadvacetiletého mladíka, který jel Bohumínem vozidlem Opel Astra Caravan ve směru od Dolní Lutyně. Ve Skřečoni řízení nezvládl, vyjel mimo komunikaci, narazil do plotu a následně vozidlo bylo odmrštěno na trávník u domu.

"Zkouška na alkohol byla u řidiče pozitivní, hodnota přesáhla dvě promile. Policisté řidiče zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Majiteli nemovitosti poškozením způsobil předběžnou škodu ve výši 40 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jiný řidič „skončil“ v plotě v Havířově. 

Vietnamská restaurace v Českém Těšíně minulý týden zásobovala vojáky a policisty na hranicích teplými jídlem.
Nudle či kung pao aneb Jak Vietnamci z Českého Těšína zásobovali vojáky

Jednačtyřicetiletý muž jel vozidlem Škoda Felicia po místní komunikaci ulice S. K. Neumanna. "Křižovatku projel rovně a zastavil v plotě sportovního areálu. Z místa nehody ujel na nedaleké parkoviště, kde se snažil zaparkovat. Jeho chování si všimli strážníci, kteří ho zastavili. Za volant sedl s téměř třemi promile v dechu," říká mluvčí policie.

Policisté řidiče zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Na oplocení Správy sportovního a rekreačního zařízení způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun.

Ohrozil dítě, chtěl ujet, přišel o auto 

V Havířově na parkovišti ulice U Stadionu 45letý řidič vozidla Seat Toledo vlivem podnapilosti nezvládl řízení a přes parkovací místa narazil do kovového zábradlí. Z místa sice ujel, ale ne daleko. 

V Orlové na sídlišti Pátá etapa mají nové oplocené hřiště pro psy.
OBRAZEM: V Orlové zprovoznili nové hřiště pro psy

"U křižovatky Národní a Dlouhá třída ho zastavila hlídka havířovského obvodního oddělení. Na policisty čekalo hned několik nemilých překvapení. Na předním sedadle vozidla cestovalo 9leté dítě, za volantem seděl muž a byl opilý," líčí mluvčí policie.

Naměřená hodnota alkoholu v dechu tu přesáhla dvě promile. Navrch všemu policisté zjistili, že důvodně podezřelý řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do poloviny příštího roku. Policisté muže zadrželi a převezli k vystřízlivění na záchytku.

"Řidič se opakovaně dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a opakovaně se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeho osobní vozidlo Seat Toledo mu bylo v souladu se zákonem zabaveno," dodává policejní mluvčí.

 V opilosti se v Havířově bouralo i jinde. 

Nemocnice v Orlové. Ilustrační snímek.
Z nemocnice v Orlové bude dočasně LDN

"Řidič (38) vozidla Jeep Grand Cherokee jel v ulici Astronautů, ve směru jízdy k ulici Dělnická. Za křižovatkou narazil do šikmo zaparkovaného vozidla Mercedes Benz E280 a ujel. Díky svědkům, kteří kontaktovali policii, mohl být důvodně podezřelý zakrátko zastaven havířovskými policisty," popisuje policejní mluvčí.

"Hned při prvním pohledu policistům bylo jasné, že muž je silně opilý. Byl arogantní, nespolupracoval, výzvu ke zkoušce na přítomnost alkoholu odmítl. Lustrací policisté zjistili, že muž nemá za volantem co dělat, má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Řidič byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Vozidlo, kterým byl spáchán trestný čin, bylo podle litery zákona zabaveno," dodává.

Předběžná škoda na poškozeném vozidla může být 30 tisíc korun.

V zahradním traktu nemocnice v Karviné-Ráji funguje od pondělí odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronovirem.
V Karviné začalo fungovat odběrové místo

Další případ? Stal se v Těrlicku.

Opilý řidič vozidla VW Polo nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou a skončil na zahradě u domu. "Řidič (24) v obci Těrlicko jel po silnici I. Třídy, ve směru jízdy od Havířova na Český Těšín. Rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Po projetí pravotočivé zatáčky nezvládl řízení, dostal smyk a za křižovatkou nejdříve narazil do betonového city bloku. Následně vozidlo se odrazilo vpravo přes chodník, přes plot se zastavilo na pozemku u rodinného domu. Provedená zkouška potvrdila požití alkoholu, řídil s bezmála dvěma promile," popisuje případ mluvčí policie.

Jeho opilost potvrdila vzrůstající křivka opakovaného měření. Mladík byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici.

Kapela Doga
Na pandemii se musí stylově. Své roušky už má i kapela Doga