Výjezdu strážníků na místo předcházelo zjištění strážníka obsluhujícího kamerový systém, jenž si na točně trolejbusů v Moravské Ostravě všiml spícího muže. „Ze záznamu kamer bylo zřejmé, že lavička spícímu muži nebyla dvakrát pohodlná. Neustále se na ní totiž převaloval a hledal zřejmě pozici pro klidný spánek. Tuto polohu však hledal tak dlouho, až nakonec sjel nejprve částí těla a poté i celým tělem za lavičku,“ sdělil k případu mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Hlídka po příjezdu na místo objevila muže spícího nikoliv na lavičce, ale za lavičkou. Za ní však byl poněkud zúžený prostor, a to díky opěrné zídce, která se nachází bezprostředně za lavicí.

Jedna padesátikoruna váží 10 gramů. Zloděj jich ukradl 3500.
VIDEO: Velká pokladničková krádež v Ostravě. Zmizely padesátikoruny za 175 tisíc

Zřejmě tento zúžený prostor a pravděpodobně i množství vypitého alkoholu následně muži znemožnily dostat se vlastními silami zpět na lavičku. Svou snahu tak vzdal a usnul.

K návratu zpět na lavičku dotyčnému nepomohly rady ani osobní pomoc strážníků. Později zjištěného 42letého muže tak museli vyprostit až přivolaní hasiči, a to demontáží lavičky. „Po vyproštění strážníci provedli u muže dechovou zkoušku. Ta ukázala 2,79 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze ani souvislé komunikace. Vzhledem k situaci tak skončil na záchytce,“ doplnil závěrem mluvčí.