Na žádost operačního střediska městské policie vyrazila hlídka strážníků do ulice Velká Hradební, odkud na tísňovou linku městské policie telefonovala obsluha večerky „Nonstop", která operátorovi nahlásila problém se zákazníkem. Po příjezdu hlídky na místo se k ní přihlásila oznamovatelka, která uvedla, že muž, který stojí před prodejnou, jí urážel a poté po ní hodil rohlíkem," popsal Jan Novotný zástupce ředitele Městské policie Ústí.

Hlídka počínání muže ohodnotila jako návrhový přestupek proti občanskému soužití a oznamovatelku poučila o dalším postupu. Útočníka před prodejnou strážníci požádalia o prokázání totožnosti z důvodu podezření ze spáchání zmiňovaného přestupku.

IDENTIFIKACE AŽ NA POLICII

"Dotyčný, který vykazoval znaky opilosti, odmítl hlídce svou totožnost prokázat a začal ji slovně urážet. Strážníci muže vyzvali, aby upustil od svého protiprávního jednání, ale ten na výzvu nijak nereagoval a pokusil se strážníka napadnout pěstí do obličeje. Strážníci útočníka zpacifikovali a poté ho převezli na Policii ČR k prokázání totožnosti," doplnil Novotný.

Policisté zjistili, že se jedná o Martina C. (1991) z Křešic. Celý případ dořeší příslušný správní orgán, kam byl případ předán k dalšímu šetření.