Za volantem vozidla značky Audi A3 uháněl rychlostí přesahující 200 kilometrů v hodině. Ujížděl ostravskými ulicemi i po dálnici. Do pronásledování se zapojilo hned několik hlídek, kterým se podařilo prchající auto uzavřít v pasti, z níž se nemohl dostat. Záhy se ukázalo, že řidič má zákaz řízení, navíc je pod vlivem alkoholu.

Vše začalo v ranních hodinách, kdy si policisté ve svém okrsku v Polance nad Odrou během služby všimli řidiče ve vozidle Audi A3. „Díky osobní znalosti věděli, že má zákaz řízení motorových vozidel. Proto se rozhodli auto zastavit. Řidič ale zareagoval přesně opačně, zvýšil rychlost a začal ujíždět,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že se motorista snažil své pronásledovatele setřást prudkým odbočením na ulici K Polančici. Poté pokračoval v jízdě na Ostravu-Porubu.

„Následně sjel na nájezd na dálnici D1 směrem na Brno. Po dálnici jel vysokou rychlostí mnohdy přesahující 200 km/h. Nakonec ujíždějící audina sjela sjezdem na Studénku a po kruhovém objezdu se opět vrátila na dálnici D1, tentokrát ve směru na Ostravu. Během okamžiku bylo na místě několik policejních hlídek, které dostaly řidiče do takzvané smyčky,“ dodala Michalíková.

Když řidič pochopil, že nemá šanci ujet, svůj boj vzdal.

Řidič se zákazem řízení 

Důvodů, proč ujížděl, bylo hned několik. Měl zákaz řízení. Předchozí večer ho navíc policisté zastavili v jiném vozidle, kdy nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Při ranním pronásledování měl v sobě půl promile. Je obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny mu hrozí až tři roky vězení.