"Kriminalisté na základě dosud zjištěných skutečností střílejícího muže obvinili z pokusu úkladné vraždy, kdy je ohrožen trestní sazbou od 12 do 20 let odnětí svobody," uvedla mluvčí krajského ředitelství policie Markéta Janovská.

Obviněný muž podle Janovské nikdy nevlastnil oprávnění k držení zbraní, ale měl jich hned několik. Policistům je vydal. "Motivem jeho jednání měly být dlouhodobější rozpory mezi ním a poškozeným. K činu došlo, když byli muži v zaměstnání," upřesnila Janovská.

Surový útok na dva mladíky před diskotékou v Praze.
VIDEO: Surový útok před diskotékou. Jeden z mladíků musel na operaci čelisti

Postřelený muž utrpěl velmi vážné zranění, byl letecky transportován do nemocnice a tam se podrobil urgentní operaci s velmi nejistou prognózou vývoje poranění. Kriminalisté dali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby, čemuž v pondělí soudce Okresního soudu v Chrudimi vyhověl.

Pracovali na prořezávce dříví 

Policie nebude vzhledem k počáteční fázi vyšetřování poskytovat další informace. Redakce Deníku ale zjistila další podrobnosti. Oba muži pracovali na prořezávce dříví, když ke střelbě došlo. Oba byli zaměstnanci obce a navíc: střelec je vítanovským zastupitelem. "Je to hrozné, co se stalo. Potřebujeme, aby pracovali a oni se pobijí," komentoval smutnou událost starosta obce František Navrátil.

Ilustrační foto.
Ženu v Brně údajně napadli Ukrajinci. Případ má dost otazníků, říká policie

Občan, který si nepřál být jmenován, redakci sdělil, že střelec je členem místního zastupitelstva. "To, že má problémy s alkoholem, tady věděli všichni," řekl. Jeho slova nepřímo potvrdil i starosta. "Říkalo se to o něm, ale já jsem to na něm nikdy nepoznal," poznamenal. Zastupitelstvo bude nyní o jednoho člena chudší, ale podle starosty to nebude mít vliv na jeho usnášeníschopnost. "Až bude odsouzen, okamžitě skončí. To ostatně vyplývá ze zákona o obcích," dodal František Navrátil.