Nápad hodný dvou promile alkoholu v dechu dostal v pondělí 15. května odpoledne devětatřicetiletý muž ze Zlína. Když procházel přes frekventované náměstí Míru, upoutala jeho pozornost májka.

Opilý muž chtěl skácet májku na náměstí Míru ve Zlíně.Opilý muž chtěl skácet májku na náměstí Míru ve Zlíně.Zdroj: Městská policie ZlínJelikož si v té samé chvíli dle svých vlastních slov uvědomil, že je potřeba oživovat tradice, rozhodl se májku skácet. „Od myšlenek pak nebylo daleko k činům a muž odstranil boční podpěry. Vytažení kmene z vyztuženého zemního otvoru však již bylo nad jeho síly,“ popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

„Exotické počínání opilého muže upoutalo pozornost svědka, který vzápětí vytočil linku 156. Minutu po sedmnácté tak na místo spěchaly nejbližší hlídky,“ dodal mluvčí.

Městská policie Zlín. Ilustrační foto
Opilá žena se ve Zlíně procházela středem silnice, skončila na záchytce

Strážníci po příjezdu zjistili, že bezprostřední nebezpečí zřícení kmene na procházející osoby naštěstí nehrozí. „Přistižený pachatel se pochlubil se svojí verzí události, načež jej hlídka obeznámila s tím, že je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Strážníci také kontaktovali odpovědnou osobu, která následně zajistila opětovnou instalaci bočních vzpěr,“ uzavřel mluvčí.