„K železničnímu neštěstí došlo v neděli po desáté hodině večer. Strojvedoucí vlaku si všiml člověka v kolejišti, ale osobní vlak už nestihl ubrzdit," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Doprava na železnici se zastavila téměř na tři hodiny. Vlaky začaly jezdit zhruba kolem jedné hodiny po půlnoci. Berounští kriminalisté i policisté z místního obvodního oddělení ohledali místo nehody a zajistili potřebné stopy. „V rámci vyšetřování je v případu nařízena soudní pitva. Totožnost mrtvého policie zatím nezná," upozornila Marcela Pučelíková. Ve večerních hodinách nebylo jasné, zda je sraženým člověkem muž, nebo žena.

Příčina tragické nehody na železnici je nyní předmětem policejního vyšetřování. Zda šlo o sebevraždu či nešťastnou náhodu není. Kriminalisté v současné době pracují s několika verzemi. Na uzavření železniční trati doplatili cestující, které měl rychlík z Prahy dopravit do Plzně. Museli využít náhradní autobusové dopravy.

Tragická nehoda u Tetína je už třetím železničním neštěstím, které se stalo v letošním roce v berounském regionu. V Popovicích u Králova Dvora usmrtil vlak v kolejišti ženu a v Hořovicích dítě.