Zloději využívají tlačenice na parketě a také toho, že v pozdějších hodinách je řada návštěvníků pod vlivem alkoholu. Ztrácejí obezřetnost a nedávají si pozor na své věci.

Nepoctivci jim telefon během tančení vytahují ze zadních kapes kalhot a kabelek, všímají si i toho, když někdo nechá mobil na stole nebo v bundě odložené na židli. Kapsáři však dokáží nepozorovaně okrást i zcela střízlivého člověka. Během uplynulého víkendu takto mohlo přijít o své telefony patnáct až dvacet lidí.

Loď

Problém se týká vyhlášeného Disco clubu Alexandria Loď v Ostravě-Zábřehu, kam během víkendu pravidelně chodí stovky návštěvníků. Uplynulou sobotu vyrazily na diskotéku také slečny G. a V. Ta první přišla nejen o telefon, ale i kabát!

„iPhone sedmičku jsem měla normálně v kabelce na rameni, moc jsem ho ani nevytahovala. Mohly být tři ráno, když jsem si všimla, že ho nemám,“ uvedla okradená.

Parkování. Ilustrační foto.
Muž si stěžoval na nečinnost městské policie. Dostal pokutu za zlomyslnost

Všemu předcházel tanec s cizincem, který se k ní a kamarádce přidal na parketu. Prý příliš nerozuměl (nebo nechtěl) česky, anglicky mu to taky nešlo a jeho mateřštinou mohla být ruština nebo ukrajinština. „Nechci někoho křivě obviňovat a házet špínu, ale na devadesát procent ho vzal on,“ tvrdila návštěvnice diskotéky.

Té ochranka doporučila krádež hned ohlásit. A návštěvnice nemusela chodit daleko. V té době byly u diskotéky policejní hlídky. „Oslovila jsem jednoho policistu, který mi řekl, že jsem tuto noc snad osmá. A ať to řeším ráno na stanici. Tam jsem se doslechla, že se mělo ztratit v tu dobu v Lodi až jedenáct iPhonů,“ uvedla okradená.

K dovršení všeho pak ještě na diskotéce zjistila, že domů pojede v tramvaji bez kabátu. „Šatna byla zavřená, a tak jsme si kabáty odložily na věšáky. Ve čtyři ráno tam ten můj chyběl, byl asi za tisíc korun,“ řekla návštěvnice podniku.

Oznámení

Na policejním oddělení, v jehož rajonu se diskotéka nachází, již přijali asi deset oznámení o krádežích, k nimž došlo během uplynulého víkendu. Další činy okradení oznamují na jiných policejních odděleních v Ostravě i jinde v Moravskoslezském kraji. Že přišli o telefon, zjistili až doma.

„Můžeme potvrdit, že jsme během posledního víkendu přijakli několik oznámení v souvislosti s krádežemi mobilních telefonů v jednom z ostravských zábavních podniků,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že situaci monitorují.

Ilustrační foto
Výstřel ze zbraně v přerovské školce? Kázeňský přestupek, rozhodla policie

„Provádíme různá opatření,“ uvedla bez bližších podrobností Michalíková. Krádeže telefonů na stejné diskotéce řešila policie také týden předtím.

Podle zjištění Deníku se policie o Disco club Alexandria Loď zajímala již během loňského podzimu a ke konci roku. I tehdy to bylo kvůli krádežím telefonů. Počátkem roku se situace uklidnila, a to i díky blíže nespecifikovaným krokům policie. Nyní však aktivita zlodějů opět stoupla. „Stále tomuto věnujeme pozornost,“ ubezpečila Michalíková s tím, že policisté mají několik vyšetřovacích verzí.

Stodolní

Krádeže mobilů nejsou jen záležitostí Disco clubu Alexandria Loď. Podobné případy jsou často hlášeny z proslulé Stodolní ulice a blízkého okolí. Policisté již dopadli řadu zlodějů, kteří se v pozdních nočních a časných ranních hodinách vydávali do klubů, aby okrádali opilé a nepozorné hosty.

„Určitě doporučujeme mít své věci pod kontrolou. Není vhodné je nechávat bez dozoru na stole či v odložené bundě. Zloději umí vytáhnout telefon i ze zadní kapsy kalhot. Proto je lepší zvolit vhodnější místo pro uložení mobilu,“ doporučila mluvčí Eva Michalíková.