„Mohu potvrdit, že tento týden bylo zahájeno trestní stíhání otce holčičky pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Nezajistil dostatečný dohled nad svojí dcerou,“ řekla Deníku klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová s tím, že bližší podrobnosti nelze uvést, neboť jde o nezletilou.

Podle zjištění Deníku se případ stal vloni v červnu na Klatovsku v době, kdy byla holčička s tatínkem u babičky a dědečka. V nestřežené chvíli na sebe ze sporáku strhla hrnec s vroucí omáčkou. Babička naštěstí zareagovala velmi pohotově a začala jí ochlazovat popálená místa, i tak ale musel přiletět záchranářský vrtulník, který ji transportoval do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Měla opařený obličej, horní končetiny a trup, zasaženo bylo celkem 20 procent jejího tělíčka. Podle odborníků byla zranění velmi bolestivá a dívka byla přímo ohrožena na životě. Léčba trvala půl roku, naštěstí by ale dítě nemělo mít žádné následky.

Lucie Nusková s advokátem u klatovského soudu.
Za smrt chodce na přechodu dostala řidička podmínku

Otci v případě prokázání viny hrozí až dvouletý nepodmíněný trest.

Podobné případy nejsou bohužel výjimečné, jen vloni v Plzeňském kraji vyjížděli zdravotničtí záchranáři ke 37 popáleným dětem do sedmi let věku. Některé případy byly závažné.