Dosavadním šetřením kriminalisté zjistili, že v přesně nezjištěné době, avšak minimálně od 29. února letošního roku, v katastru obce Praskolesy, neznámý pachatel úmyslně poházel na veřejném místě několik kusů vuřtů naplněných otrávenou návnadou. „Návnady pozřeli minimálně tři psy, přičemž jeden z nich i přes poskytnutou veterinární péči musel být utracen, majitelka druhého psa mu stihla z tlamy návnadu vyjmout a třetímu psovi pomohl včasný veterinární zásah, díky kterému zvíře přežilo,“ informovala mluvčí policie Michaela Richterová.

Pokud existuje něco, na co má talent opravdu každý pes, je to žebrání o jídlo. Ne všechno, co jíme my, ale našim mazlíčkům prospívá…
Otravy mohou být u zvířat fatální. Nebezpečí číhá jak venku, tak i doma

Návnada byla velmi pečlivě zandaná do vuřtů a ty byly poházeny na několika místech v obci, a to jak u fotbalového hřiště, poblíž hřbitova, a dokonce i poblíž mateřské školy, kam chodí děti na vycházku. „Kriminalisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, za což pachateli v případě jeho dopadení, obvinění a pravomocného odsouzení, hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta,“ uvedla Richterová.