Podle veterinářů asi devadesát ovcí mělo přerostlé rouno, část z nich kulhala zřejmě kvůli dlouhým zanedbaným paznehtům nebo problémy s klouby. Na pastvině se povalovalo velké množství vybělených ovčích kostí a další mrtvé ovce v různém stádiu rozkladu.

Ani o psy se nikdo řádně nestaral, kotce byly plné suchých výkalů a poblíž nich ležely už částečně rozložené dvě psí mrtvoly. Zabavení psi skončili v útulku útulku. „Byli chovaní v nevhodných podmínkách na soukromém pozemku,“ informovala Marie Lokingová, provozovatelka Útulku pro psy Horní Hraničná. Ovce budou zřejmě umístěné do náhradní péče.

Nelegální množírna 

Majitelem zvířat je s největší pravděpodobností Turek žijící v Německu. Podle místních obyvatel provozoval spolu s majitelem pozemku, která nedávno zemřel, nelegální množírnu. „Psi, kteří přežili, museli být nejprve zbaveni množství blech,“ uvedla Marie Lokingová, která podezření na týrání zvířat ohlásila.

Problematice s kangaly se věnuje více než deset let. „Za tu dobu mi už prošlo pod rukama dalších více než deset kangalů, kteří byli odchyceni většinou na Ašsku,“ dodala. Na majitele psů, kteří byli odebráni nyní, upozorňovala už před více než dvěma lety.

Případ šetří policie. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření týrání zvířat,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.