„Pachatel zadržoval devět rukojmí, před příjezdem zásahové jednotky jedno propustil. Všechna rukojmí jsou v pořádku. Na místě je policejní vyjednávač,“ uvedla po čtvrté hodině odpolední mluvčí Policie ČR Monika Schindlová. Podle dalších informací muž nechtěl nikomu ublížit.

Ozbrojený muž přepadl banku v PříbramiZdroj: Deník/Šárka Spáčilová

Zdánlivě se nic nedělo až do sedmnácté hodiny, kdy však byla situace náhle a rychle vyřešena. „Několik minut po sedmnácté hodině do budovy vnikl Útvar rychlého nasazení a pachatele zneškodnil. Všichni rukojmí jsou v pořádku, ke zdravotnímu stavu pachatele nemám informace. Jeho avizovaný věk a totožnost nyní policie ověřuje,“ uvedla mluvčí Schindlová po osvobození rukojmích.

Centrum města policie uzavřela

Po oznámení policie uzavřela náměstí včetně přilehlých ulic. Uzavřena byla také rušná Pražská ulice. Policisté natahovali pásky v průchodech a obcházeli obchody, kde upozorňovali přítomné na uzavření ulice, na možné ohrožení ze strany pachatele a doporučovali jim odebrat se domů a obchodníkům uzamknout dveře.

Přepadení zlatnictví v Krupské ulici a uzávěrka centra města.
Teplické zlatnictví vybrali lupiči s pistolí na kuličky. Vzali věci za miliony

Doprava byla z okolních ulic odkláněna, autobusy PID a MHD na zastávky do Jiráskových sadů jezdily kolem Oblastní nemocnice Příbram. Na křižovatkách stály policejní vozy a na několika místech také policisté ozbrojení dlouhými palnými zbraněmi.

Nad oblastí kroužil vrtulník. Přítomna byla zásahová jednotka, vozy záchranářů a Hasičského záchranného sboru. Celou situaci od zátarasů a policejních pásek sledovaly desítky lidí.

Jak později policejní mluvčí potvrdila, motivem přepadení byla podle zadrženého touha se zviditelnit přes média a podat blíže neurčené trestní oznámení. jeho totožnost byla ověřena. Informaci, že muž měl svůj útok předem avizovat na sociálních sítích, tisková mluvčí policie nepotvrdila s tím, že k tomu nemá podklady.

Přepadení banky v Příbrami.Zdroj: Deník / Šárka Spáčilová

Pachatelé loupežného přepadení benzinky v Nelahozevsi.
Policie zveřejnila další video z loupežného přepadení benzinky v Nelahozevsi