„Události, která se stala kolem sedmé hodiny večer, předcházela hádka,“ doplnila Suchánková. Během tohoto konfliktu 55letá žena podle zjištění kriminalistů popadla kuchyňský nůž – a o sedm let staršího přítele s ním napadla. Zasadila mu několik bodných ran, přičemž smrtelná byla nejméně jedna z nich.

Ilustrační foto.
Přiznání k pobodání přítelkyně a zabití její matky zkrátilo soudní proces

Podezřelou, která se kriminalistům částečně doznala, kriminalisté zadrželi přímo na místě činu. Nyní čelí trestnímu stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy. V případě uznání viny a odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Takové rozpětí sazby alespoň stanoví trestní zákoník.

V letošním roce je to 19. případ vražedného jednání – tedy dokonaného mordu nebo násilného činu, který skončil ve fázi pokusu o vraždu – jímž se středočeští kriminalisté zabývají. Objasněny jsou kompletně do jednoho. „Ve všech případech se podařilo zjistit osobu, která se měla činu dopustit,“ uvedla Suchánková.

Kolínští kriminalisté zadrželi dealera drog.
Kolínští kriminalisté zadrželi dealera drog

Počty těch nezávažnějších násilných zločinů se výrazněji neliší od minulých let. Nic se nemění ani na zjištění, že pachatel a oběť se většinou znali.