Marek Janírek ze sboru jablůneckých hasičů objevil chlapce u lesa asi kilometr od shromaždiště.

„Seděl u stromu u ohrady s ovečkama a klepal se. Asi strachy i zimou, byl celý mokrý. Neuvěřitelné, že tak malý kluk ušel takový kus cesty,“ podivoval se zachránce.

„Když jsem ho uviděl, začal plakat. Sundal jsem přilbu a kabát, aby se mě nebál a pokoušel jsem se s ním navázat kontakt. Pak už to bylo dobré. Natáhl jsem k němu ruce a on šel ke mně. Zavolal jsem na dispečink a ověřili jsme si popis, ať máme jistotu. V té chvíli odvolali vrtulník, který už byl připravený ke startu,“ líčil Janírek.

Dvouletý klučina s sebou tahal hračku koníka. Zřejmě měl koně v zálibě, údajně se na ně šel dívat k ohradě, která je v dolní části Vesníku a pak se ztratil.

„Vyšli jsme odspodu od hřiště, udělali jsme s chlapama rojnici a směřovali nahoru. To už ostatní sbory společně s policií a psovody prohledávali koryta potoka a řeky i celé okolí. Je to zásluha všech. Hlavně, že je ogárek v pořádku,“ prohlásil skromně Marek Janírek.

Hasiči se postarali o to, aby malému výletníkovi nebyla zima a terénní čtyřkolkou ho odvezli na shromaždiště k rodičům. Hoch byl nezraněný a v pořádku.

Podle policejního mluvčího Vladislava Malcharczika byl chlapec ve Vesníku na návštěvě.

„Byl tu s rodinou. Děti si hrály venku a jedno z nich se ztratilo,“ uvedl důvod oznámení a spuštění pátrací akce se šťastným koncem.

Parkování na sídlišti Sychrov je problematické. Řidiči mohou špatným stáním komplikovat průjezd autobusů.
MHD do sídliště Sychrov? Není to utopie

15 jednotek v akci

HZS stanice Vsetín
HZS stanice Zlín
JSDH Jablůnka
JSDH Hošťalkova
JSDH Bystřička
JSDH Hovězí
JSDH Ratiboř
JSDH Valašská polanka
JSDH Vsetin
JSDH Janová
JSDH Ústí
JSDH Lhota u Vsetína
JSDH Jasenka
JSDH Rokytnice
JSDH Semetin

a Policie ČR

Férová snídaně přilákala v sobotu 11. května 2019 na nádvoří meziříčského zámku Žerotínů desítky lidí. Piknik pod širým nebem měl lidem objasnit zásady férového obchodu a vyzvat je k využívání lokálních a sezonních potravin.
Férová snídaně přilákala na nádvoří meziříčského zámku Žerotínů