„Bylo vyhověno návrhu pana státního zástupce a můj klient byl vzat do vazby,“ uvedl Rampula po skončení zasedání u Obvodního soudu pro Prahu 9. Podle soudce existují důvodné obavy, že by se Kos mohl skrývat nebo ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan.
Vít Rakušan: Neměl jsem žádný důkaz. Hlubučka jsem se snažil oslabit politicky

„Pan Kos se k obvinění staví tak, že zatím si přečetl mnohostránkový výtisk. Musí se seznámit s poklady, které policejní orgán vedly k zahájení trestního stíhání. Je velmi předčasné se k tomu vyjadřovat,“ řekl advokát. Dodal, že proti zahájení stíhání podali stížnost.

Kos o víkendu sám přišel na policii, předtím byl v zahraničí - podle Rampuly na plánované sportovní akci. „Je to zvláštní postup, pan Kos se nevyhýbal stíhání, přihlásil se dobrovolně,“ komentoval právník zadržení klienta. Stížnost proti vazbě zatím nevznesl, počká na písemné vyhotovení dnešního rozhodnutí.

Místa razií NCOZ v souvislosti s podezřelými zakázkami pražského dopravního podniku
Kauza Hlubuček: Jeden z obviněných je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu

Justice Kosa letos v březnu pravomocně odsoudila na pět let za krácení daní se škodou ve výši 135 milionů korun. „Čekáme na doručení písemného vyhotovení rozhodnutí odvolacího soudu,“ upřesnil Rampula. Jeho klient tedy ještě neobdržel výzvu k nástupu do výkonu trestu.

Úmrtí jednoho z obviněných 

Obviněných by aktuálně mělo být 12, podle dnešní Mladé fronty Dnes ale jeden z nich - šedesátiletý obchodník v telekomunikačním byznysu Petr Adam - v pondělí zemřel. Státní zástupce Adam Borgula se v úterý na dotaz ČTK nechtěl k počtu obviněných vyjádřit ani jakkoliv jinak komentovat kauzu.