Advokát Kaslové František Vyskočil sdělil ČTK již v polovině srpna, že jeho klientka určitě podá dovolání do zamítavého výroku rozsudku. Žena totiž žádá širší omluvu i za další prezidentova slova - mimo jiné za výrok o "fascinaci intelektuálů zrůdným učením". Pražský městský soud k tomu konstatoval, že veřejné osoby včetně Peroutky musí snést širší kritiku.

Vnučka novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová hovoří s novináři na chodbě Městského soudu v Praze, který 2. července 2020 projednával odvolání ve sporu o omluvu kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana o jejím dědovi.
Zemanovy výroky zůstaly bez omluvy, Peroutkova vnučka ji bude chtít exekučně

Ministerstvo financí poslalo k Nejvyššímu soudu vedle dovolání i žádost o odklad vykonatelnosti rozsudku. Do rozhodnutí o této žádosti se Kaslové omlouvat nechce, a to kvůli tomu, že omluva je nevratná. Úřad dlouhodobě zastává názor, že veřejný projev prezidenta republiky nelze považovat za nesprávný úřední postup podle zákona o náhradě škody způsobené při výkonu veřejné moci. Kaslová hodlá omluvu vymáhat exekučně.

Zeman své výroky o Peroutkovi pronesl v lednu 2015 na pražském fóru k holokaustu, kde hovořil o selhání intelektuálů v krizové situaci, jakou byl nástup nacismu. Tvrdil, že novinář zveřejnil článek "Hitler je gentleman" v časopisu Přítomnost. Později na tiskové konferenci řekl, že text viděl na vlastní oči. Hradu se však článek v archivech nepodařilo nalézt, podle historiků neexistuje.