Incident se odehrál v říjnu 2020 v jednom z bytových domů v Sušici na Klatovsku. Turková tehdy coby majitelka psa Brita neučinila dostatečná opatření směřující k zamezení jeho útěku, v důsledku čehož v okamžiku, kdy otevřela vstupní dveře svého bytu a se psem odcházela, zvíře vyběhlo na společnou chodbu, kde spatřilo procházející seniorku.

Namísto "bachařů" v klasické vazbě hlídá Víta Hrdličku elektronický monitorovací systém. Na noze ho musí mít nepřetržitě.
Střílel po policii, místo bachařů ho hlídá elektronika. Je to frustrující, říká

„Pes ji napadl tak, že jí skočil předníma nohama na hruď, opřel se o ni a povalil ji na zem,“ popsalo v návrhu na potrestání státní zastupitelství s tím, že stařenka, která vloni oslavila již 92. narozeniny, při pádu na zem utrpěla zlomeninu krčku pravé stehenní kosti a musela být v nemocnici operována a poté hospitalizována.

Musí zaplatit odškodné 

Soudkyně Martina Šimánková potrestala chovatelku za přečin ublížení na zdraví z nedbalosti trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení.

Co s tím mám dělat? Před hlídkou strážníků otevřel muž igelitku s granátem.
Funkční granát v centru Brna. Mladík ho přivezl v igelitce ze Znojma

„Uložila jsem sedmiměsíční trest, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu jednoho roku. Zároveň musí poškozené zaplatit částku sto tisíc korun coby nemajetkovou újmu. Vzhledem ke zhoršenému zdravotnímu stavu poškozené bylo po úrazu nutné, aby na ni dohlížela další osoba,“ uvedla soudkyně Šimánková. Dodala, že podle rozsudku je odsouzená povinna dále uhradit zdravotní pojišťovně částku 172 031 korun.

Turková si nepodala odpor, a tak verdikt již nabyl právní moci.