Agresor obrátil ve dvou případech plynovou pistoli proti bezbranným občanům - nejprve napadl čtveřici poškozených v Čechově ulici, pak zaútočil na hosty restaurace na Trávníku.

K prvnímu incidentu došlo 16. září ve večerních hodinách.

„Agresor přistoupil ke skupince čtyř osob v Čechově ulici, mezi kterými byla i jedna žena. Bez udání důvodu vytáhl plynovou zbraň, namířil ji na bezbranné občany a hrozil jim, že je zastřelí. Na jednoho z přítomných vytáhl i paralyzér, který se mu ale naštěstí nepodařilo použít,“ popsala první útok přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pachatel po činu ihned utekl - jen o hodinu později ale zaútočil podruhé - tentokrát vyhrožoval stejným způsobem čtyřčlenné skupince hostů, která si přišla posedět na zahrádku restaurace v ulici Trávník.

Pod vlivem drog

„ I v tomto případě vytáhl plynovou zbraň, ukrytou pod oblečením, a namířil ji na nic netušící hosty. Vyhrožoval jim zastřelením se slovy: Jedna kulka pro tebe a pro tebe,“ vylíčila scénu jako vystřiženou z akčního filmu.

Nejstaršího z hostů, třiačtyřicetiletého muže, udeřil tak silně, že spadl z lavičky, a dál na něj mířil zbraní. Dalšímu dal jen políček a odešel.

Na základě popisu a místních znalostí policisté agresivního mladíka rychle dopadli a do dvou hodin skončil na cele. Vyšetřovatelé zjistili, že je pod vlivem drog.

„I přes své mládí nebyl pro policisty velkou neznámou, protože byl už minulosti souzen pro majetkovou trestnou činnost,“ doplnila.

Spisový materiál předali vyšetřovatelé státnímu zastupitelství, které podalo soudu pro mládež návrh na potrestání. Mladík se bude zpovídat z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.