Policie upřesnila, že jedenapadesátiletý muž byl zavražděn v Praze a do západních Čech poté pachateli převezen. Okresní soud v Tachově v pátek rozhodl o vazbě pro tři obviněné z vraždy, mezi nimiž je dle informací Deníku i exmanželka mrtvého.

„Všichni tři obvinění odmítli cokoliv k případu vypovídat,“ uvedl státní zástupce Jakub Kubias.

Plzeňští kriminalisté s pražskými kolegy na případu usilovně pracovali a po dvou týdnech měli podezřelé.

„Dva muže a jednu ženu dne 18. října zadržela plzeňská a pražská zásahová jednotka v Praze a v Kralupech nad Vltavou. Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy, třiačtyřicetiletého muže a jednatřicetiletého muže, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Toho se měli dopustit tím, že po předchozí společné domluvě poškozeného vylákali do bytu v Praze, kde ho brutálně napadli a způsobili mu zranění, v důsledku kterých na místě zemřel,“ informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Přesný způsob úmrtí neupřesnila, ale podle informací Deníku nebyl muž zastřelen, jak tvrdila některá média.

Mrtvého se pokusila trojice pachatelů odstranit ve stylu devadesátek. Tělo naložili do osobního automobilu a odjeli s ním do lesního porostu na Tachovsku, kde vozidlo i s tělem zapálili. „Motivem činu mělo být získání finančního profitu z následného dědictví po poškozeném,“ uvedla Brožová.

Holmik byl bohatý podnikatel, který dříve působil na vysokém manažerském postu ve významné firmě. Jak již Deník informoval, smrt starosty vesničku šokovala, byl tam velmi oblíben.