V místě na úrovni ulice Nad Elektrárnou, kde se souprava při nehodě převrátila na bok a začala hořet, zůstala Jižní spojka na půl hodiny zcela neprůjezdná. Teprve likvidaci požáru uvolnili policisté alespoň jeden jízdní pruh.

Dobrou zprávou je, že se nehoda obešla bez zranění. V silném provozu ranní dopravní špičky se však okamžitě vytvořila velmi dlouhá a stále narůstající kolona, která zasáhla až na Štěrboholskou spojku. Záhy se dopravní komplikace přenesly i na Průmyslovou ulici. Výrazně se na Jižní spojce zpomalil i provoz v protisměru, tedy k Černému Mostu – řidiči si totiž prohlíželi, co se naproti odehrává.

Po půl osmé se navíc nedaleko stala další nehoda s účastí kamionu: v místě omezení u křížení Jižní spojky se Spořilovskou se střetly nákladné a osobní auto. Naštěstí bez zranění.

Důsledkem havárie s požárem se stal totální ranní kolaps dopravy na Jižní spojce i navazujících komunikacích. Zdržení podle řidičů převyšovalo půl druhé hodiny. Přesné okolnosti nehody zůstávají v šetření policie.