Kolize se stala krátce po osmé hodině. Příčiny zatím policisté vyšetřují. „Z doposud neznámých příčin řidič osobního vozu vyjel do protisměru, kde se srazil s kamionem," informoval mluvčí policie Pavel Šváb.

Na místo k zásahu původně dorazily tři jednotky profesionálních hasičů, z Hodonína, Kyjova a Veselí nad Moravou. K úklidu pak zůstali jen hasiči z Kyjova. „Nákladní auto se po srážce převrátilo na bok, uniklo z něj množství nafty, kolegové ji proto jímali do náhradních nádob," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Tah z Kyjova na Veselí nad Moravou mezi Vracovem a Vlkošem museli policisté zcela uzavřít. Provoz se podařilo obnovit až po třetí hodině odpoledne. Kamion se totiž převrátil na bok a bylo nutné jej těžkou technikou vyprostit. Zdemolovanou Škodu Fabii odtahová služba naložila ještě před polednem.

Úsek mezi těmito dvěma obcemi na Kyjovsku je problematický. Nehoda se tam stala například loni v březnu, kdy v péči zdravotníků skončilo dokonce i dítě. V září roku 2013 pětadvace­tiletý řidič dostal na mokrém povrchu smyk a několikrát se s autem převrátil přes střechu a z části zůstal v blízkém kolejišti. V září 2007 tam při tragické srážce s kamionem zahynul řidič osobního auta.