Tragickou událostí začalo sobotní ráno v Chomutově. Kolem třetí hodiny ranní tu na sídlišti v Jirkovské ulici došlo ke střelbě, kterou nepřežil sedmatřicetiletý muž. „Zranění byla natolik vážná, že muž na místě zemřel," uvedl k případu mluvčí chomutovské policie Daniel Vítek. Střelce policisté na místě zadrželi. Pozadí a motiv případu ale policie nechtěla vzhledem k dalšímu vyšetřování komentovat.

Podle svědků střelce vyprovokovalo rušení nočního klidu. „Ten zastřelený seděl v autě a hádal se přes okýnko se svojí rodinou, která byla v domě," líčí svědkyně Nikola. „Najednou vyběhl z baráku chlap a křičel: Drž už hubu!". Vytáhl pistoli a nejdřív zastřelil psa, který k muži patřil. Pak začal střílet na toho Roma v autě," popsala událost svědkyně.

Celá událost se měla stát velmi rychle. „Nedal mu vůbec šanci, vyběhl, zařval a šestkrát na něj vystřelil," sdělila příbuzná zemřelého.

Na místě činu policisté zajistili i velký kuchyňský nůž. Podle svědků nůž ale nepatřil ani zastřelenému muži, ani střelci. „Po střelbě vyběhlo několik lidí ven, a protože nevěděli co se děje, vzali si nůž na obranu," vysvětlila jedna ze svědkyň.

Rodina oběti je v šoku. „Přijel k nám na týden na návštěvu, vyřešit si nějaké finanční záležitosti. Dlouhé roky žije v Holandsku. Ve čtvrtek jsme spolu šli za zábavou a dneska jsme se měli sejít znovu. Ráno mi ale volal táta, že bráchu zastřelili," řekl Deníku zdrcený bratr.