Ve středu odpoledne přijali strážníci městské policie telefonát, týkající se podivného chování člověka, pohybujícího se v okolí Flory na pražských Vinohradech. Muž v kraťasech a pantoflích poklidně kráčel Jičínskou ulicí a bez jakékoli zjevné emoce občas rozbil některou z výloh, které míjel. 

K devastování skleněných výplní používal ostré klempířské kladivo, které se k danému účelu více než skvěle hodilo. Ve chvíli, kdy v klidu zahnul do Slezské ulice, aniž to tušil, už se ale jeho čas krátil. Se zapnutým majákem se blížila policejní hlídka s poměrně slušným popisem. V listopadu se krátké kalhoty a pantofle příliš nenosí. V Čáslavské ulici byl nakonec muž dopaden a k činu se přiznal.

Zdroj: Youtube

Zasahujícím policistům řekl, že byl nervózní a potřeboval se uklidnit. „Klempířské kladivo, které měl schované v kapse bundy, strážníkům předal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byl 25letý muž předán státní policii,“ sdělila k případu mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová. Závěrem budiž řečeno, že příště by ve slabé chvilce bylo přinejmenším levnější použít antistresové omalovánky.