Ke konfliktu mezi devětatřicetiletým mužem a o sedm let mladší ženou došlo v neděli před polednem. „Muž vzal kuchyňský nůž a ženě jím způsobil mnohačetná bodnořezná poranění. Ihned po napadení družky z bytu utekl, nasedl do osobního vozu a z místa ujel,“ uvedla Vlasta Suchánková, středočeská policejní mluvčí.

Kriminalisté po útočníkovi ihned vyhlásili pátrání a netrvalo dlouho, než muž skončil s želízky na rukou. „Po podezřelém pátraly všechny dostupné policejní hlídky, přičemž zhruba po čtyřech hodinách od napadení se muže podařilo zastavit a zadržet českobrodské policejní hlídce poblíž Úval,“ konstatovala policejní mluvčí.

Kriminalisté případ kvalifikovali jako pokus o vraždu. Muž je v policejní cele a už si vyslechl obvinění ze zmíněného zločinu. Kriminalisté podají podnět státnímu zástupci, aby byl násilník vzat do vyšetřovací vazby. „Dvaatřicetiletou družku převezla zdravotnická záchranná služba s vážnými zraněními do nemocnice, kde je i v současné době hospitalizována,“ doplnila Vlasta Suchánková.