Známý osmatřicetiletý recidivista, který má na svém kontě řadu deliktů a jiných trestných činů, ohrožoval ve vesnici u Slaného ve čtvrtek dopoledne svoji rodinu. Policie si pro něj proto dojela. Po dobrém s nimi ale jít nechtěl, naskočil do svého peugeotu a uháněl policistům v autě směrem na Slaný. Celou dobu mu byla policejní hlídka v patách.

Dlouhá rovina v ulici Dukelských hrdinů ve Slaném se ale stala policejnímu vozu osudnou. Jeho řidič nezvládl ve vysoké rychlosti řízení a naboural do betonového sloupu. Výsledkem jsou dva středně těžce poranění policisté. „Dva muži utrpěli zranění v oblasti zad. Po nezbytném ošetření byl jeden odvezený do motolské nemocnice a druhý do Střešovic,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Ani pachatel ale nakonec daleko nedojel, havaroval se svým autem nedaleko a policistům z vozu utekl. „Stochovská policejní hlídka ho přesto nakonec dopadla v lesíku nad zahrádkářskou kolonií u kaple Božího hrobu,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková. Pachatel je už nyní v policejní cele.